PDA

View Full Version : Trance Музика


dreamer.86
06k_JunK, %18:%Jun
Има трансери на форумов и кој што слуша?Јас моментално конзумирам Псај,Гоа, Аплифтинг и тоа Астрал,Таламаска,Трајамбак а...,од Аплифтингот Cyan,Space Odyssey,Goldenfinger,Holymen...poззз

AlexTheGreat
06k_JunK, %17:%Jun
прво да си го испочитуваме нашето Yudhisthira, потоа ги имаме дечките од псајмк, па дигиталци, а и сан продакшн и остали
се тоа се дечки кои се грижат за да имаме одлични журки, а и да идат големи имиња кај нас
а со набројување од псај уметниците деновиве
а и мака ќе ми биде ако заборавам некого
инаку во последно време ептен на full on ме тера

AlexTheGreat
06k_JunK, %21:%Jun
dreamer.86 ќе одиш на Stay Conected Vol.2 на Лизгалиште на 3ти?

dreamer.86
06k_JunK, %22:%Jun
dreamer.86 ќе одиш на Stay Conected Vol.2 на Лизгалиште на 3ти?да да,ќе идам иако малце ме изнервираа што сто пати го одложија,ал нема везе,до времево беше...:)

AlexTheGreat
06k_JunK, %22:%Jun
јебига времево се поместува
ако биде вака лошо можно е да биде некаде на затворено
такви најави има

dreamer.86
06k_JunK, %23:%Jun
Фак,ако го напраат у затворено,не ме гледаат таму,ионака у сабота кај мене у град ќе има добар Опен Аир...

AlexTheGreat
06k_JunK, %23:%Jun
според организаторите се зависи од времето

dreamer.86
07k_JulK, %22:%Jul
Алек,што ќе кажеш за мелодик псајов?Моментално само на ова сум...ме „растура„;)http://www.youtube.com/watch?v=Rmgd3TbbRac
http://www.youtube.com/watch?v=vh1yiRUEEQM

AlexTheGreat
07k_JulK, %23:%Jul
Алек,што ќе кажеш за мелодик псајов?Моментално само на ова сум...ме „растура„;)http://www.youtube.com/watch?v=Rmgd3TbbRac
http://www.youtube.com/watch?v=vh1yiRUEEQM

а браос поштувам ова
ги слушам овие нешта континуирано откако почнав да слушам транс
ги имам сите 12 tranistance компилации едноставно закон се

инаку јас во последно време на ова сум нафрлен

http://www.youtube.com/watch?v=MUAQF5v1WpI

http://www.youtube.com/watch?v=dj7ONtmpxI8

dreamer.86
07k_JulK, %23:%Jul
а браос поштувам ова
ги слушам овие нешта континуирано откако почнав да слушам транс
ги имам сите 12 tranistance компилации едноставно закон се

инаку јас во последно време на ова сум нафрлен

http://www.youtube.com/watch?v=MUAQF5v1WpI

http://www.youtube.com/watch?v=dj7ONtmpxI8Еј царе кај ги најде компилациите?Дан беше во Грчка можеби.јас неможам нигде по нетов фрее да ги најдам,па си ги собирам од ју тјуб трака по трака...:)

dreamer.86
07k_JulK, %23:%Jul
Еј и ако можеш и сакаш закачиги на форумов да ги симнев.Ќе ти бидам вечно благодарен...:D

AlexTheGreat
07k_JulK, %23:%Jul
да побарам ќе ти дадам торент

dreamer.86
07k_JulK, %23:%Jul
ne su rabotel do sega so torent,no OK,moze i taka..tnx

AlexTheGreat
07k_JulK, %01:%Jul
еве ти брат за на бит торент да го спуштиш едвај го најдов бев регистриран на еден руски форум таму го имаше торентов ама сега го нема, па го најдов на друг украински па и таму морав да се регистрирам за да го добијам торентот и еве го овде пробав и работи

http://rapidshare.com/files/250874125/VA_-_Transistance__Discobole_Recordings_.rar.html

ќе си го симниш па explore

а бит торент можеш тука да си симниш

http://www.bittorrent.com/btusers/download/complete?os=win

ако не фаќа вака иди на

http://www.bittorrent.com/

и има за download

откако ќе го инсталираш торентот кликаш двапати на тоа првото што ти го дадов на рапидшаре
и тоа е тоа

AlexTheGreat
07k_JulK, %17:%Jul
ајде малку наше, ова ме збеснува, едни од најдобрите


Yudhisthira - Molk (http://www.youtube.com/watch?v=6Q6Xkvj2cG8)

Yudhisthira - Reincarnation (http://www.youtube.com/watch?v=PGtPIk2lVIU)

Braincell - Everything Is Energy (Yudhisthira RMX) (http://www.youtube.com/watch?v=uWD5MJDFfyM&feature=related)


сега малку live

Yudhistira live @ Vince, Macedonia - part 1 (http://www.youtube.com/watch?v=ejxUgvOpNEk&feature=related)

Yudhistira live @ Vince, Macedonia - part 2 (http://www.youtube.com/watch?v=FFdRHOHKZ8E&feature=related)

Yudhisthira morning madnezz!!! (http://www.youtube.com/watch?v=MlyWDObULXs)

Yudhisthira morning madnezz!!! part 2 (http://www.youtube.com/watch?v=elg3Zs66ta0&feature=related)

dreamer.86
07k_JulK, %18:%Jul
Еј фала царе за мјузиков,ка ќе имам време ќе ставам и јас нешто од мене да има...

AlexTheGreat
07k_JulK, %18:%Jul
нема проблем другар тука сме за се што треба
инаку вечерва ти е
STAY CONNECTED FESTIVAL Vol.2 ама во B2, поради лошото време мораше да го префрлат на затворено
со скратена програма наместо два стејџа ќе има еден па ќе биде поделен пред 1 и после 1 и вака ќе изгледа line up

22-00 - СЛАВЕ - Легијата
00-1 - НИТА
01-05 - дина и шев, псајмод, даре и еци


ја нема да одам јебига со датумиве се испобркаа, ми одговараше на 20ти или 27ми ама никако денес :mad:

AlexTheGreat
07k_JulK, %00:%Jul
dreamer повели уште некои траки по мој вкус

GMS - Juice ''Requiem for a dream" (http://www.youtube.com/watch?v=pkDYLo697NU&feature=fvw)

Etnica - Triptonite (Tsunami Mix By Wizzy Noise) (http://www.youtube.com/watch?v=NTC1khR5EVk&feature=related)

Soluna - Dancing Spirit (Fairy Tale Mix) (http://www.youtube.com/watch?v=-VU8Qon_TaM)

TALAMASCA - Sinai (http://www.youtube.com/watch?v=UAje7PnxPOI)

Dino Psaras & Michelle Adamson - Firewall (http://www.youtube.com/watch?v=f_2-pKVxvgA)

Talamasca vs Skazi - Who Touch My Base Line (http://www.youtube.com/watch?v=Z-dxOf3KCgk)

ITP - Guatemala (http://www.youtube.com/watch?v=X907jP5Nfak)

ДАНИ
07k_JulK, %10:%Jul
Ајде и јас да пуштам прсти со вас младите:Dиаку сум од постара генерација
и јас слушам ваква музика.:D
http://www.youtube.com/watch?v=PZgzqMxQfXk
http://www.youtube.com/watch?v=evwJ3L9kIn8
http://www.youtube.com/watch?v=aGXL-sLCT5Q
http://www.youtube.com/watch?v=TAA7zOwssmE
http://www.youtube.com/watch?v=A5RJrYtvT7g
http://www.youtube.com/watch?v=A5RJrYtvT7g
И мојата омилена
gothic trance techno music
http://www.youtube.com/watch?v=72XWfhbWvho

Поздрав до вас:)

AlexTheGreat
07k_JulK, %11:%Jul
Ајде и јас да пуштам прсти со вас младите:Dиаку сум од постара генерација
и јас слушам ваква музика.:D
http://www.youtube.com/watch?v=PZgzqMxQfXk
http://www.youtube.com/watch?v=evwJ3L9kIn8
http://www.youtube.com/watch?v=aGXL-sLCT5Q
http://www.youtube.com/watch?v=TAA7zOwssmE
http://www.youtube.com/watch?v=A5RJrYtvT7g
http://www.youtube.com/watch?v=A5RJrYtvT7g
И мојата омилена
gothic trance techno music
http://www.youtube.com/watch?v=72XWfhbWvho

Поздрав до вас:)


Дани па што не си кажала досега, јас па мислев немам со кого да пишувам затоа и немав отворено тема, поздрав до тебе :)

AlexTheGreat
07k_JulK, %11:%Jul
ајде нешто постаро и од мене

ASTRAL PROJECTION - Mahadeva (http://www.youtube.com/watch?v=onquKz5SYRs)

Ziax- Subconsciousness (http://www.youtube.com/watch?v=vyW2jU2bRZU)

Talamasca - Psychodelic (http://www.youtube.com/watch?v=CauU05VKCPw)

S.U.N Project- Space Dwarfs (http://www.youtube.com/watch?v=LPxdc0ThMdw)

Skazi - Animal (http://www.youtube.com/watch?v=zMF4MIbyDME)

и за крај мојата омилена, мој фаворит :)

Utopia - Mandala (http://www.youtube.com/watch?v=5m0AW19KClw)

dreamer.86
07k_JulK, %12:%Jul
Браво Дани за тракиве,и во мизиката сме тука негде со вкусовите.Еве и јас да споделам чувства со вас со нешто Епик според мене:)
http://www.youtube.com/watch?v=YvrsDDIAMq8
http://www.youtube.com/watch?v=ner469H3OJY
http://www.youtube.com/watch?v=aWLXxGdGP_U
http://www.youtube.com/watch?v=kLP-6kbL_Hc
http://www.youtube.com/watch?v=abgIng84Bc0 (http://www.youtube.com/watch?v=abgIng84Bc0)
http://www.youtube.com/watch?v=q-D9uKtaM7A
http://www.youtube.com/watch?v=tOXHIqjnxyw
http://www.youtube.com/watch?v=6SYnECRtD80
http://www.youtube.com/watch?v=T1RXmM0D-Wg

AlexTheGreat
07k_JulK, %00:%Jul
ајде малку вокал транс

Armin Van Buuren @ Colosseum - 16.07.2009

http://www.clubevents.info/img/flyers/2009-07-16_avb.jpg

ДиЏејот кој е број 1 на DJMAG листата за најдобар DJ за 2007ма и 2008ма, а и според мене еден од најдобрите ДиЏеи, креаторот на едно од најдобрите радио шоуа "A State Of Trance" (ASOT)

еве нешто негово

Armin Van Buuren Feat. Racoon - Love You More (http://www.youtube.com/watch?v=71WK5gtTh64&feature=fvst)

Armin Van Buuren - Blue Fear (http://www.youtube.com/watch?v=_cHwb8tOEHM)

Armin van Buuren - Fine Without You (Sied van Riel Remix) (http://www.youtube.com/watch?v=CzVhl1CkOSs)

Armin van Buuren VS. Rank 1 - This World Is Watching Me (http://www.youtube.com/watch?v=VFuLa0yAvoc&feature=fvst)

Armin Van Buuren - Sail (http://www.youtube.com/watch?v=uWO_8x18ZMg&feature=fvst)

Armin van Buuren & DJ Shah Feat. Chris Jones - Going Wrong (http://www.youtube.com/watch?v=G7qEivYkgZM&feature=fvst)

Armin Van Buuren feat. Audrey Gallagher - Hold On To Me (http://www.youtube.com/watch?v=8Vgx37_vqIc)

Armin Van Buuren - Rain (feat. Cathy Burton) (http://www.youtube.com/watch?v=BOsV7dN1t3s)

Armin van Buuren feat. Jaren - Unforgivable (http://www.youtube.com/watch?v=eyUfJVqMtO0&feature=fvst)

и неговиот најголем хит за 2009

Armin van Buuren ft Sharon den Adel - In and Out of Love (http://www.youtube.com/watch?v=TxvpctgU_s8&feature=fvst)

и малку од атмосферата на неговите настапи :)

Armin van Buuren - Live @ Love Parade 2008 [19.07.2008] (http://www.youtube.com/watch?v=XYVFbiRGxlY)

Armin van Buuren Together As One 2009 Countdown (http://www.youtube.com/watch?v=UWG9kWKK_lw)

Armin Van Buuren @ Unighted (http://www.youtube.com/watch?v=lZHHuuUhQD8)

Armin Van Buuren Live At Club Space Miami (http://www.youtube.com/watch?v=Xdqn0PzQTss&feature=fvst)

Armin van Buuren live A State of Trance 400 (Intro) @ Club Butan in Wuppertal, Germany (http://www.youtube.com/watch?v=X37zaqViZ9w&feature=fvw)

Vishnu
07k_JulK, %01:%Jul
ајде нешто постаро и од мене

ASTRAL PROJECTION - Mahadeva (http://www.youtube.com/watch?v=onquKz5SYRs)

Ziax- Subconsciousness (http://www.youtube.com/watch?v=vyW2jU2bRZU)

Talamasca - Psychodelic (http://www.youtube.com/watch?v=CauU05VKCPw)

S.U.N Project- Space Dwarfs (http://www.youtube.com/watch?v=LPxdc0ThMdw)

Skazi - Animal (http://www.youtube.com/watch?v=zMF4MIbyDME)

и за крај мојата омилена, мој фаворит :)

Utopia - Mandala (http://www.youtube.com/watch?v=5m0AW19KClw)

Talamasca - Psychodelic
:) Бев на Talamasca у Скопје ко беше...идев на времето по такви журки... :) Сега немам време :o А иначе ниеден концерт, жива свирка (мислам не турбо фолк, нив ги скакам)...немам пропуштено ..на времето :D
Сга више нема...Ашшшшшшшшшшшш :(

исто и на Skazi...нели ;)

AlexTheGreat
07k_JulK, %02:%Jul
Talamasca - Psychodelic
:) Бев на Talamasca у Скопје ко беше...идев на времето по такви журки... :) Сега немам време :o А иначе ниеден концерт, жива свирка (мислам не турбо фолк, нив ги скакам)...немам пропуштено ..на времето :D
Сга више нема...Ашшшшшшшшшшшш :(

исто и на Skazi...нели ;)

одам редовно, но сега има малку повеќе журки од порано па не секогаш имаш време за секоја журка, Таламаска кај нас 3 пати има идено, последен пат годинава и за жал го испуштив, ама нареден пат сигурно дека нема
а Скази мислам дека е време пак да го донесат

инаку јас сум оболен за S.U.N. Project и Goa Gill
па се надевам дека наскоро пак ќе дојдат :)

и мило ми е што имам со коо да си правам муабет за мојата омилена музика :)

ДАНИ
07k_JulK, %14:%Jul
Дани па што не си кажала досега, јас па мислев немам со кого да пишувам затоа и немав отворено тема, поздрав до тебе :)
Е,што мислеше ти а:Dтурбофолк и трускам:D

ДАНИ
07k_JulK, %14:%Jul
Браво Дани за тракиве,и во мизиката сме тука негде со вкусовите.Еве и јас да споделам чувства со вас со нешто Епик според мене

Се најдовме аааа:D

ДАНИ
07k_JulK, %14:%Jul
Utopia - Mandala-Оваа што е инспиративно за Готик поезија:phttp://www.youtube.com/watch?v=aWLXxGdGP_U и оваа ми е по кеиф
http://www.youtube.com/watch?v=T1RXmM0D-Wg
http://www.youtube.com/watch?v=6SYnECRtD80 си,си,си

AlexTheGreat
07k_JulK, %14:%Jul
Utopia - Mandala-Оваа што е инспиративно за Готик поезија:p

Дани откако ја слушнав пред неколку години омилена ми е

и нема ден да не ја пуштам :)

AlexTheGreat
07k_JulK, %14:%Jul
Е,што мислеше ти а:Dтурбофолк и трускам:D

немислев ништо, бидејќи не претпоставувам се додек не дознаат точно :)

ДАНИ
07k_JulK, %16:%Jul
Top 5 Vocal Trance Songs
http://www.youtube.com/watch?v=C0tb3RDQ82w
http://www.youtube.com/watch?v=7brmm1zhq8U
http://www.youtube.com/watch?v=_dEaS77UYx8

Левичарка
07k_JulK, %16:%Jul
http://www.youtube.com/watch?v=5OhaQ2ej63Q

ДАНИ
07k_JulK, %16:%Jul
Луѓе,јас оваа незнаев каде да го ставам,но оваа многу го слушам-инструменталка-
http://www.youtube.com/watch?v=x8dqzTl0vUI
http://www.youtube.com/watch?v=K0uL6OgxUVQ
http://www.youtube.com/watch?v=aibQMYOiofs
http://www.youtube.com/watch?v=fE4vdMs8iK4
http://www.youtube.com/watch?v=g1JucxiOpyw
http://www.youtube.com/watch?v=rT5zCHn0tsg
Оваа верувам дека имате слушнато-Vangelis -
Jean-Michel Jarre

ДАНИ
07k_JulK, %16:%Jul
http://www.youtube.com/watch?v=5OhaQ2ej63Q
http://img91.imageshack.us/img91/5896/verschieden.gif

Левичарка
07k_JulK, %16:%Jul
http://www.youtube.com/watch?v=W8JLqsbK5V0

78 година, корени на трансот.

AlexTheGreat
07k_JulK, %16:%Jul
http://www.youtube.com/watch?v=5OhaQ2ej63Q

браво, цел концерт го имам архивирано
одлична трака, а дали приметувате колку е надувана типкава Андајн :D

Левичарка
07k_JulK, %16:%Jul
браво, цел концерт го имам архивирано
одлична трака, а дали приметувате колку е надувана типкава Андајн :D

Немам слушнато подобар вокал во транс трака, може Ајо или Стефани Веѕина.

AlexTheGreat
07k_JulK, %16:%Jul
Немам слушнато подобар вокал во транс трака, може Ајо или Стефани Веѕина.

ако мислиме на истата :) ремиксов ми е одличен

http://www.youtube.com/watch?v=MGwImyTt0R0

а оригинал си е оригинал :)

http://www.youtube.com/watch?v=vf-g-srqKwg

Левичарка
07k_JulK, %16:%Jul
http://www.youtube.com/watch?v=9-MgTXY-HCk

AlexTheGreat
07k_JulK, %17:%Jul
http://www.youtube.com/watch?v=9-MgTXY-HCk

иако ова club трака ама кога сме на муабетот не смее да помине незабележано овој голем хит :)

http://www.youtube.com/watch?v=5dp9Tpj88-g

Левичарка
07k_JulK, %17:%Jul
иако ова club трака ама кога сме на муабетот не смее да помине незабележано овој голем хит :)

http://www.youtube.com/watch?v=5dp9Tpj88-g

Па добро, клуб ама сепак во стрејт транс жанрот, малку полефтерн, и многу добар вокал, затоа ја ставив.

AlexTheGreat
07k_JulK, %17:%Jul
Па добро, клуб ама сепак во стрејт транс жанрот, малку полефтерн, и многу добар вокал, затоа ја ставив.


ептен добар вокал :)
еве друг вокал :)
http://www.youtube.com/watch?v=khHblAxHeQE

инаку еве постара вокла трака во нешто ново :)

http://www.youtube.com/watch?v=LIZOhB6HUa8

JohnSmith
07k_JulK, %18:%Jul
А Така, Ја заборавивме Sarah McLachlan, топ.

AlexTheGreat
07k_JulK, %22:%Jul
ајде вака по четврт пат кај нас :)

31.07.2009 - Atlantik Beach, Ohrid:

Digital Dance presents:

Talamasca Live + DJ Set

Resident support:

Bushava Azbuka
Navigator
Satellite

Start: 23.00

незнам колку е веродостојно, ќе почекам на потврда од некој од овие тројца
али ме фаќа еуфорија http://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gif

dreamer.86
07k_JulK, %22:%Jul
Еј браво Дани за Жан Мишел Жар,одлична класика.А за вокал трансс што се однесува,слабо конзумирам во последно време,единствено сега што ги слушам се ремиксиве на Енди Мур,ван Бјурен и ПВД..http://www.youtube.com/watch?v=ycZKfnoUv9E (http://www.youtube.com/watch?v=ycZKfnoUv9E)

http://www.youtube.com/watch?v=90EiLwtnwyI
(http://www.youtube.com/watch?v=90EiLwtnwyI)
http://www.youtube.com/watch?v=F
http://www.youtube.com/watch?v=lc3WglVzVPI (http://www.youtube.com/watch?v=FbkRks-FopQ)bkRks-FopQ

ДАНИ
07k_JulK, %20:%Jul
Сонувачу,оваа ми влага во уво:D.http://www.youtube.com/watch?v=ycZKfnoUv9E
А и овие двете

http://www.youtube.com/watch?v=90EiLwtnwyI со оваа се трансирам:D

http://www.youtube.com/watch?v=F

JohnSmith
07k_JulK, %21:%Jul
Сонувачу,оваа ми влага во уво:D.http://www.youtube.com/watch?v=ycZKfnoUv9E
А и овие двете

http://www.youtube.com/watch?v=90EiLwtnwyI со оваа се трансирам:D

http://www.youtube.com/watch?v=F

Nadia Ali, ти е Ајо, Iio.

JohnSmith
07k_JulK, %21:%Jul
http://www.youtube.com/watch?v=Aiek_wW6zyk&feature=related
еден од најдобрите вокали во електро.

JohnSmith
07k_JulK, %21:%Jul
http://www.youtube.com/watch?v=OTytGbI81yk

AlexTheGreat
07k_JulK, %21:%Jul
DJ SHOG - DON'T STOP (http://www.youtube.com/watch?v=tHAdtW2O6qY)

Marcel Woods - Advanced Re-Visited (http://www.youtube.com/watch?v=qREO8qCpdiY)

Kyau vs Albert - Kiksu (http://www.youtube.com/watch?v=NktZbCnTMD4)

Filo & Peri - Dance with a Devil (Dj Shog remix) (http://www.youtube.com/watch?v=l691-c9rQsI)

Airbase - For The Fallen (http://www.youtube.com/watch?v=jVbcz5667t0)

Vishnu
07k_JulK, %15:%Jul
Milla Jovovich ultraviolet trance klip Song : Timeriders (http://www.youtube.com/watch?v=TAA7zOwssmE)

Ова ми е многу јако :)

Vishnu
07k_JulK, %15:%Jul
Psychedelic Trance (http://www.youtube.com/watch?v=_RBtcqRE0ME)

Интересна ми е оваа... не ја сакам, ама ми е интересна за слушање...има интересни звуци особено ако ја слушаш на слушалки :)

Vishnu
07k_JulK, %15:%Jul
Infected Mushroom - Psycho (http://www.youtube.com/watch?v=dLWXSsYJoWY)

Оваа ја обожавам, за на слушалки :)

Vishnu
07k_JulK, %15:%Jul
Hallucinogen -LSD (http://www.youtube.com/watch?v=X9dAEbuNFQE)
Но комент :)

Vishnu
07k_JulK, %15:%Jul
одам редовно, но сега има малку повеќе журки од порано па не секогаш имаш време за секоја журка, Таламаска кај нас 3 пати има идено, последен пат годинава и за жал го испуштив, ама нареден пат сигурно дека нема
а Скази мислам дека е време пак да го донесат

инаку јас сум оболен за S.U.N. Project и Goa Gill
па се надевам дека наскоро пак ќе дојдат :)

и мило ми е што имам со коо да си правам муабет за мојата омилена музика :)

Јас бев првиот пат кога беше Таламаска, си поминав незаборавно :)
И на Тиесто бев , џабе го рекламираа толку, не беше нешто посебно :)
Еден мој другар е ,оболен, од S.U.N. Project а јас си сакам Goa Gill :)
Тој ако не е мислам дека полека полека ќе заборавам на тракиве...
тој ми пушта по нешто така :) колку да не сум без ич ;)


Нема грешка, мене пак ми е мило што воопшто има со кого да зборам за музика :)

Супер :D значи се погодивме ;)

AlexTheGreat
07k_JulK, %15:%Jul
оваа од infected ми е нешто посебно

Infected Mushroom - Heavyweight

http://www.youtube.com/watch?v=QXjNB43WRBk

кога сме кај Тиесто кастрофа беше на трите настапи кај нас :)

а Таламаска сега на 25ти во ОхриТ ќе му ојме :)


ептен си се погодивме со мизкава :)

dreamer.86
07k_JulK, %23:%Jul
Таламаска се на 31ви,разговарав вчера со Сателајт,он така ми кажа.Ќе бидат и момците од Дигитал.

AlexTheGreat
07k_JulK, %23:%Jul
Таламаска се на 31ви,разговарав вчера со Сателајт,он така ми кажа.Ќе бидат и момците од Дигитал.

моја грешка друго имаше на 25ти

па не само што ќе бидат туку тие го носат

http://milenko.com.mk/forum/showpost.php?p=53388&postcount=44

ДАНИ
07k_JulK, %10:%Jul
Hallucinogen -LSD (http://www.youtube.com/watch?v=X9dAEbuNFQE)
Но комент :)
сасе оваа ја бендисам.

ДАНИ
07k_JulK, %10:%Jul
сасе поззззз од мене
http://www.youtube.com/watch?v=Cu_Xv8-XM1I
http://www.youtube.com/watch?v=S9eYtTVfGJU
http://www.youtube.com/watch?v=_3gEPkPmT9I

AlexTheGreat
07k_JulK, %20:%Jul
aj еден поздрав од мене :)


Pendulum - Tarantula

http://www.youtube.com/watch?v=5kJ09FpWoaM


Pendulum-Blood Sugar

http://www.youtube.com/watch?v=3b0J8cw8ZWE&feature=related

Pendulum (Live)- Propane Nightmares Radio One

http://www.youtube.com/watch?v=AOaoHqUCpf0


e овие ги сакам што поскоро кај нас :)

AlexTheGreat
07k_JulK, %01:%Jul
прочитав дека Infected Mushroom ќе имаат настап кај нас, ама чекам официјална потврда на мајспејса сега некоја трака по мој вкус од еден од моите омилени full on трансери Vibe Tribe


Vibe Tribe - Vinyla Sky (http://www.youtube.com/watch?v=5enNt9f_oNE)


Vibe Tribe vs Ananda Shake - Impulces ( Suria remix) (http://www.youtube.com/watch?v=mPwI9ayyCPQ)


Vibe Tribe & DJ Ido - Thank You For Flying Utopia (http://www.youtube.com/watch?v=9h-mOl8AR0I)


Vibe Tribe - Rearranged (http://www.youtube.com/watch?v=RZjdlBTun1Y)

и секако мојот фаворит


Vibe Tribe - Albert Balbert (http://www.youtube.com/watch?v=KynWHj6RkNk)


малку од атмосферата на неговите настапи


Vibe Tribe @ Freedom Festival 20.8.2007 (http://www.youtube.com/watch?v=969QMa2ws84)


Vibe Tribe - The Purist LIVE (http://www.youtube.com/watch?v=2JDyGKwkb1Y)


VIBE TRIBE - ELECTRANCE (Night) (http://www.youtube.com/watch?v=Z2AwY1lPUQE&feature=related)


Vibe Tribe @ Freedom Festival (http://www.youtube.com/watch?v=969QMa2ws84&feature=related)

и за крај настапот кај нас

Vibe Tribe @ MKC, Skopje Macedonia (http://www.youtube.com/watch?v=A2zqz6NzZu4&feature=related)

Radijator
07k_JulK, %01:%Jul
Try2fly presents:

"Space Travellers"

Line up:

Egorythmia
Try2fly
Oniro
Paramatma

Date: 25.07.2009
Mesto: Bel Raj ,Miravci (Gevgelija)
N-trance: 100 MKD
Start: 23:00 - End: ??Confused? :D

evtina hrana & pijaloci

boom

E ova ke bide mnooogu jaka zurka. Aj muzikata so ke bide jaka ke bide, ama mestoto be luge e cudo na prirodata. Jas bev lani i mnogu jako si pominav, taka da ako odite se gledame tamu po posle na Talamasca. Ova leto ke bide ludnica. Eden kup zurki, zakon :D:D:D

Radijator
07k_JulK, %01:%Jul
A Infected Mushroom kaj ke se?

AlexTheGreat
07k_JulK, %01:%Jul
ах Миравци, далеку ми е инаку лом е секоја година таму :)

а за евтини пијалоци неможеш да ме убедиш :)

јас сепак би го одбрал ова

25.07.2009(sabota) G.E.N. party @ Ohrid Градиште

само уште да видам лајн ап да напишат

AlexTheGreat
07k_JulK, %01:%Jul
A Infected Mushroom kaj ke se?

Колосеум

Radijator
07k_JulK, %02:%Jul
ах Миравци, далеку ми е инаку лом е секоја година таму :)

а за евтини пијалоци неможеш да ме убедиш :)

јас сепак би го одбрал ова

25.07.2009(sabota) G.E.N. party @ Ohrid Градиште

само уште да видам лајн ап да напишат

Ako ne za drugo, za muzikata se soglasuvame :D:D:D A so e G.E.N. ustvari?

Radijator
07k_JulK, %02:%Jul
Aj i edno pozdravce od mene

http://www.youtube.com/watch?v=LZPd3w5psSk

AlexTheGreat
07k_JulK, %02:%Jul
Ako ne za drugo, za muzikata se soglasuvame :D:D:D A so e G.E.N. ustvari?

абе то шо викаш, а овде ми е порелаксирано, поинтересно а и мило ми е шо има кворум за муабет :)

а GEN = Galactical Exploring Network

www.myspace.com/galacticalexploring

Radijator
07k_JulK, %02:%Jul
I nesto postaro ama dobro, ako go nemate slusano uzivajte malku !!! A bi sakal da slusnam i nekoj komentar za ovaa pesnicka.

G.M.S. - Money For Nothing (Mix)
http://www.youtube.com/watch?v=vMT6Uy76pPM

AlexTheGreat
07k_JulK, %02:%Jul
еее GMS http://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gif смајливо се кажува :)

еве еден лајв акт

http://www.youtube.com/watch?v=5nNDa8anZTU&feature=related

Innerspirit
07k_JulK, %01:%Jul
Ајде и од мене нешто :)
http://www.youtube.com/watch?v=fI8WklUPzEc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=d6UfQ5oSPME
Поздрав :D

AlexTheGreat
07k_JulK, %15:%Jul
http://clubbersguide.com.mk/flyers/talamasca_ohrid_f.jpg
http://clubbersguide.com.mk/flyers/talamasca_ohrid_b.jpg

AlexTheGreat
07k_JulK, %19:%Jul
http://img525.imageshack.us/img525/9871/try2flynapred1.jpg
http://img525.imageshack.us/img525/9679/try2flynazad2.jpg

dreamer.86
08k_AugK, %17:%Aug
Трансери,живи ли сте?!?!:D
ај да ја освежам темава со една трака што ја конзумирам последниве неколку дена...:P
http://www.youtube.com/watch?v=3HpCPhmF_CE

AlexTheGreat
08k_AugK, %18:%Aug
aj јас да ја разгорам со два настани http://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://i453.photobucket.com/albums/qq258/AlexTheGreatMK/udnapredfinalen.jpg
http://img198.imageshack.us/img198/7551/udback.jpg


иииииииииииииииииииииииии ииииииии


http://i453.photobucket.com/albums/qq258/AlexTheGreatMK/napredfinal.jpg
http://i453.photobucket.com/albums/qq258/AlexTheGreatMK/pozadifinalen.jpg


Local support:

Skazi live dj set http://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gif
Bushava Azbuka
Navigator
NRG

Start: 23.00
Entrance: Presale: 300 MKD

закоооон
http://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gif

dreamer.86
08k_AugK, %23:%Aug
А супер супер,ќе има добро трансирање месецов.Ова роденденов му иде као реприза на Зелен Подиум што беше,ама нема врска,тогаш јако си поминав.Се гледаме Алекс на журкиве.

AlexTheGreat
08k_AugK, %00:%Aug
Зелен Подиум подолго траеше со повеќе диџеи, тогаш закон беше
а сега нешто покусо би требало да биде ама исто така одлична журка

JOEY JORDISON
08k_AugK, %18:%Aug
www.youtube.com/watch?v=GfdeVD_AXSQ

кинење

Radijator
08k_AugK, %02:%Aug
TRY2FLY CREW presents:

"DANCING ON THE RIVER"
(open air psytrance party)
@ white heaven/miravci/gevgelija/mk

line up:

PSYMODE/Lunatica Tribe-dj set/Sk.
TRY2FLY/As records-dj set/Gvg.
CARTOONS/Zaikadelic records-LIVE/Sk.
VUSHUDDHA/Forest wizards records-dj set/Ku.-n-trance:150 mkd
-cheap food & drinks
-fluoro decoration by:Lunatica tribe & NRG
-22.08.2009(sabota)
-start:23:00-end:?


Tie sto ne znaat da gi informiram. Koj e ZA se gledame utre. Kako za kraj na letoto ke bide L O M , i posle normalno pocnuvaat podgotovkie za septemvriska sesija.

P O Z D R A V !!!!!!!!!!!!!

AlexTheGreat
08k_AugK, %19:%Aug
не е транс ама ваков настан во ваков град е за поздрав

еве AlexTheGreat кај се журкаше во саботата

Кале Фест 01 - Кичево

http://www.youtube.com/watch?v=2DUd2-CXOIw

не беше нешто организацијата нај нај, озвучувањето никакво ни до шанкот не се слушаше, сетовите им беа спремани од дома

ама то е за прв пат помина
в година нека му думаат

JohnSmith
08k_AugK, %20:%Aug
не е транс ама ваков настан во ваков град е за поздрав

еве AlexTheGreat кај се журкаше во саботата

Кале Фест 01 - Кичево

http://www.youtube.com/watch?v=2DUd2-CXOIw

не беше нешто организацијата нај нај, озвучувањето никакво ни до шанкот не се слушаше, сетовите им беа спремани од дома

ама то е за прв пат помина
в година нека му думаат

Алекс, знам во саботата во Стефано беа Беј Д Фиш, а инаку Горан Кан го знам од дете, не знам дали знаеш дека е син на Цветанка Ласкова и на Мишо Кан ( Бог да го прости) и него сум го учел продукција, топ е детето.
А ова во Кале ли е? Кој е таму чауш? Шеќерко ли го организираше или некој друг?

AlexTheGreat
08k_AugK, %20:%Aug
Алекс, знам во саботата во Стефано беа Беј Д Фиш, а инаку Горан Кан го знам од дете, не знам дали знаеш дека е син на Цветанка Ласкова и на Мишо Кан ( Бог да го прости) и него сум го учел продукција, топ е детето.
А ова во Кале ли е? Кој е таму чауш? Шеќерко ли го организираше или некој друг?

петокот беа Беј Д Фиш, бев таму и закон беше башка добро и се напив после продужив во сикстис тие фајронт тераат до 4-5 саат
ова да во Кале е горе, а организираа деца локални ДиЏеи со помoш на општина Кичево и домот на културата.

инаку најдобар впечаток ми оставија Кан и Флудер
а Мирко истиот сет откако знам го пушта годинава на сите журки и настапи

JohnSmith
08k_AugK, %20:%Aug
петокот беа Беј Д Фиш, бев таму и закон беше башка добро и се напив после продужив во сикстис тие фајронт тераат до 4-5 саат
ова да во Кале е горе, а организираа деца локални ДиЏеи со помoш на општина Кичево и домот на културата.

инаку најдобар впечаток ми оставија Кан и Флудер
а Мирко истиот сет откако знам го пушта годинава на сите журки и настапи

Да бе во петок,
Никогаш нр сум го ценел Мирко, првин 3/4 од сетот не знае каде е, а и му помина времето.
Кан и Флудер веќе имаат изданија во странство, децата се топ, и знаат на која страна сакаат да се движат.
Татко му на Горан беше пријател со големиот Дарен Емерсон, мислам му ја знаеш историјата.
Мои деца покрај другите се Саунд Дифјужн, Александар Танчевски, Навигатор, и други од таа генерација, но се претежно техно, само Мартин отиде во Псај

AlexTheGreat
08k_AugK, %20:%Aug
Безразлика што пуштаат сега, одлично школо зеле :)

А Мирко и да сакам неможам да го ценам, само знаеш кај нас во Кичево како е, ретко кој ја разбира музиката, сите одат само колку да се појдени, па што и да им донесеш за нив е најдобро и светост.

dreamer.86
08k_AugK, %15:%Aug
Ајде вечер одиме да се изтрансираме на армиски....:D

AlexTheGreat
08k_AugK, %18:%Aug
нема да одам, убав настан ќе има народ, но доста ми е со урбан денс журки за годинава многу ги имаше
вечерва ќе биде покољ

ако успеам за нешто во септември здравје

dreamer.86
08k_AugK, %10:%Aug
Урбан Денс беше партали.Добар псај се фураше,добаррр...:D

dreamer.86
09k_SepK, %12:%Sep
Алекс,беше ли на Скази синоќа?многу јака журка еј,респект за човекот!

AlexTheGreat
09k_SepK, %11:%Sep
Алекс,беше ли на Скази синоќа?многу јака журка еј,респект за човекот!

Алекс беше над книга таа вечер, знамд ека било јако, ама и мене ми се исплатеше, а Скази пак ќе дојдат цел бенд

AlexTheGreat
09k_SepK, %00:%Sep
ДАМИ И ГОСПОДА ЧУЈТЕ И ПОЧУЈТЕ ДОЈДЕ И ТОЈ ДЕН КОГА НА АЛЕКС МУ СЕ ИСПОЛНИ ЕДНА ГОЛЕМА ЖЕЛБА
КОНЕЧНО ДОЧЕКА SUN PROJECT ПО ТОЛКУ ВРЕМЕ ДА ДОЈДАТ КАЈ НАС http://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gif


http://img24.imageshack.us/img24/9979/sunprojectnov.jpg


а сега ќе пробам да се смирам

http://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gif

AlexTheGreat
09k_SepK, %23:%Sep
http://www.youtube.com/watch?v=5kFjeLvkbu8

http://www.youtube.com/watch?v=XAd0GaiN5BQ

http://www.youtube.com/watch?v=FJu9Igns36Y

http://www.youtube.com/watch?v=6I8Rp-xYHRM

http://www.youtube.com/watch?v=kaKgKcND05I

http://www.youtube.com/watch?v=WReYsSX7K84

доста е за почеток :)

dreamer.86
10k_OctK, %18:%Oct
Алекс доаѓаш на Сан,нели?ае се гледаме таму...
и мојот фаворит трака..
http://www.youtube.com/watch?v=LPxdc0ThMdw

AlexTheGreat
10k_OctK, %19:%Oct
само заради нив останав викендов утре таму сумпрви борбени редови

.:Se:.
10k_OctK, %13:%Oct
alex brat samo dvajuca ste.....cccc..nema veze eve uste eden pozdrav golem do ekipa

.:Se:.
10k_OctK, %13:%Oct
Еј фала царе за мјузиков,ка ќе имам време ќе ставам и јас нешто од мене да има...

so ti pravis muzika????od tebe ili ke stavis nekoj link????poz:)

.:Se:.
10k_OctK, %16:%Oct
eve vi neso staro ama dobro

http://www.youtube.com/watch?v=7pR7s2JhGN0

http://www.youtube.com/watch?v=OjFoiy7MEy0

http://www.youtube.com/watch?v=y39Y3Hd4kso

http://www.youtube.com/watch?v=s6YZFjY5kV0

http://www.youtube.com/watch?v=PWsVvFxeB50&feature=related

i nesto posebno:) mislam ako prajme muabet za trance...i taka aj poz

JohnSmith
10k_OctK, %16:%Oct
Море „Господар“ со Алекс под рака, и верглајте на 150 бпм.

.:Se:.
10k_OctK, %16:%Oct
Warning this theme have a virus (TROJAN) KEEP AWAY FROM CHILDREN

JohnSmith
10k_OctK, %16:%Oct
hahaahah brzo ti e a...nema 150bpm ni edna od ovie traki mada ne e bitno,brzicki se

Не 150 туку 145.

.:Se:.
10k_OctK, %16:%Oct
Warning this theme have a virus (TROJAN) KEEP AWAY FROM CHILDREN

JohnSmith
10k_OctK, %16:%Oct
i eden pozdrav do lepo drustvo

http://www.youtube.com/watch?v=r1QtA7UJ8io

Ај не драпај.

JohnSmith
10k_OctK, %16:%Oct
Не е само псај транс, може и ова:

Paul van Dyk ft. Rea Garvey - Let Go (http://www.youtube.com/watch?v=jEfYEWpbqQw)

http://www.aureliaentertainment.com/cd-Cover_LetGo.jpg

AlexTheGreat
10k_OctK, %18:%Oct
Не е само псај транс, може и ова:

tacno


Paul van Dyk ft. Rea Garvey - Let Go (http://www.youtube.com/watch?v=jEfYEWpbqQw)


може ама ту мач комерцијала да не испадне

JohnSmith
10k_OctK, %18:%Oct
tacnoможе ама ту мач комерцијала да не испадне

Е од ту мач андерграунд, или глава боли или нешто треба да апнеш.

valdanos
10k_OctK, %19:%Oct
Paul van Dyk ft. Rea Garvey - Let Go (http://www.youtube.com/watch?v=jEfYEWpbqQw)

http://www.aureliaentertainment.com/cd-Cover_LetGo.jpg

Овој транс ли је???вокал транс...јако

AlexTheGreat
10k_OctK, %19:%Oct
Е од ту мач андерграунд, или глава боли или нешто треба да апнеш.

ќе си се релаксираш после со чил аут или нешто рок баладички и по некое момиче низ студентскиов и ни глава боли ни нешто да апнеш :D

.:Se:.
10k_OctK, %15:%Oct
Warning this theme have a virus (TROJAN) KEEP AWAY FROM CHILDREN

JohnSmith
10k_OctK, %17:%Oct
drapac sum druze so da pravam,,,kazi lek

Не знам како ме разбра, ама тоа го кажав во шега, нели тука е темата транс, а за кого е транс Калембер, секако дека има лек:
Токмак по глава ама минимум 20 кила.
И тоа три пати по еднаш по јадење.
Непожелни ефекти нема, или контраиндикации, јок.

AlexTheGreat
10k_OctK, %17:%Oct
:D:D:D:D:D::D:D:D:D:D

.:Se:.
10k_OctK, %23:%Oct
Не знам како ме разбра, ама тоа го кажав во шега, нели тука е темата транс, а за кого е транс Калембер, секако дека има лек:
Токмак по глава ама минимум 20 кила.
И тоа три пати по еднаш по јадење.
Непожелни ефекти нема, или контраиндикации, јок.


pa normalno sega te svakam......jas se so pisuvam se zezam taka da opusteno:D:D:D:D:D:D:D:D

dreamer.86
11k_NovK, %02:%Nov
alex brat samo dvajuca ste.....cccc..nema veze eve uste eden pozdrav golem do ekipapozdrav i od mene...:cool:

dreamer.86
11k_NovK, %02:%Nov
so ti pravis muzika????od tebe ili ke stavis nekoj link????poz:)pravam muzika,no onaka za svoja dusa,amaterski.a za linkovi ke stavam sekako.
poveli...:)

Xenomorph - Shaari Avadon
http://www.youtube.com/watch?v=R5n9SsSLGP8

Paper Squad - Black Pearl
http://www.youtube.com/watch?v=rXYy3mnDwAc

i malce Old School

Man With No Name - Teleport
http://www.youtube.com/watch?v=909NpMbCEX0

Miranda - Athena
http://www.youtube.com/watch?v=Fhvp4MurAeg
BooM Shankar!!

AlexTheGreat
11k_NovK, %02:%Nov
http://www.youtube.com/watch?v=sXEItGD8dhM

http://www.youtube.com/watch?v=7h1qR8twwa0

http://www.youtube.com/watch?v=TCdt317YVxQ

уживајте малку поопуштено

AlexTheGreat
11k_NovK, %19:%Nov
http://img233.imageshack.us/img233/1859/micromoments.jpg

AlexTheGreat
11k_NovK, %19:%Nov
Atriohm @ Club Retox

Leo (Atriohm) LIVE ACT + 2h Dj Set

Karti vo predprodazba vo Pablo po cena od 150 den, na vrata 200 den.


http://img340.imageshack.us/img340/435/atriohm112009maja.jpg

AlexTheGreat
11k_NovK, %19:%Nov
microverse /live/
kala
gataful
oniro

pocetok 23h
kraj 07h

vlez 150mkd


http://img98.imageshack.us/img98/2898/66996080.jpg

AlexTheGreat
11k_NovK, %19:%Nov
21.11.2009 - Skopje Fair:

Urban Dance presents:

Urban Festival

Hip-Hop & Trance

Start: 22.00
Entrance:
Pre-sale: 150/200 MKD


Hip-hop (21.30-01.30)

Davor aka DJ One
Pancho aka Shorty P
Bad Copy

Trance (01.30-end)

Navigator
Bushava Azbuka
Azax Syndrom

dreamer.86
11k_NovK, %19:%Nov
Алекс фала ти за инфово,да си жив и здрав!:D
леле за Азакс што ќе биде...па па па....;)

AlexTheGreat
11k_NovK, %20:%Nov
ќе биде ќе биде... скоро две години помина од последниот настап


http://h.imagehost.org/0025/urbanfestival_napred.jpg
http://h.imagehost.org/1000/urbanfestival_pozadi.jpg

AlexTheGreat
11k_NovK, %15:%Nov
Atriohm - Ukalen (http://www.youtube.com/watch?v=BOidPx5KTkI)

Atriohm --- Shimer dose (http://www.youtube.com/watch?v=28kn0Dl6gI4&feature=related)

Atriohm live at Boom 2008 (http://www.youtube.com/watch?v=1zTBGz4-d6w)


oniro vs psymode (skopje square psychedelia @ buskerfest) (http://www.youtube.com/watch?v=KY_tIQ1UD04)

Azax Syndrom - Replica (http://www.youtube.com/watch?v=NKItY2RT1xw)

Azax Syndrom - Werewolf (http://www.youtube.com/watch?v=c0NBCpxCaeU)

azax syndrom live @ freedom festival 2009 (http://www.youtube.com/watch?v=nyYegie4iEQ)

AlexTheGreat
11k_NovK, %13:%Nov
ајде да ја освежиме темава со два добри настани

SUN PRODUCTION present:

Сабота 12 декември 2009
Старт 23:00 Часот

Клуб: SCREAM/F-PEOPLE (Стара железничка станица)

FILTERIA live - Suntrip Records Sweeden

Домашна подршка:

Еци и Даре
Бране - Sound Killah
Yushimitzy Project

Екстра звук
Ув Декор


Карти во предпродажба по цена од 300 денари
Скопје: Cafe Pablo

Предпродажбата започнува од среда 02 декември и бројот на карти е ограничен на 500


http://www.myspace.com/filteria


http://img222.imageshack.us/img222/2875/filterijaflycmyk.jpg

AlexTheGreat
11k_NovK, %13:%Nov
и еден предлог за дочекот на нова година

New Years Eve Party 2010 @ САЕМ


1 stage - Metropolis arena

More info TBC

2 stage - 2 hall event

Trance stage:

Space Cat
(Launch party for the upcoming album)

Resident support:
Bushava Azbuka
Navigator
Satellite
NRG
X-Treme

повеќе инфо наскоро

AlexTheGreat
11k_NovK, %17:%Nov
http://img691.imageshack.us/img691/9489/retox.jpg

AlexTheGreat
12k_DecK, %03:%Dec
MAKE A WISH FESTIVAL @ MKC - 31.12.2009 HAPPY NEW YEAR

SUN PRODUCTION Present:

Новогодишен фестивал на две сцени MAKE A WISH FESTIVAL,1 Stage,

More Info Soon,

TRANCE STAGE:

DINO PSARAS - United Kingdom - New Album Promotion
PSYCHOTIC MICRO - Israel - Upcoming Album Promotion
PURA - Serbia
JOHAN - Serbia

PARAMATMA
ECI & DARE
BRANE - Sound Killah

+ CHILL OUT зона за одмор

И многу повееќе,
JBL Sound System,
UV - Deco: SAVE THE RAVE - Serbia, LUNATICA TRIBE
VIDEO PROJECTIONSЛокација: Младински Културен Центар
Датум: 31.12.2009
Старт: 21:00

Повеќе инфо многу наскоро...

AlexTheGreat
12k_DecK, %23:%Dec
Astral Projection

2/20/2010 @ Skopje Fair Digital Dance Party !!!

AlexTheGreat
12k_DecK, %13:%Dec
[B]MAKE A WISH FESTIVAL @ MKC - 31.12.2009 HAPPY NEW YEAR

SUN PRODUCTION Present:

Новогодишен фестивал на две сцени MAKE A WISH FESTIVAL,


Повеќе инфо многу наскоро...


SUN PRODUCTION Present:

Новогодишен фестивал на две сцени MAKE A WISH FESTIVAL,


Main stage:

DINO PSARAS
www.myspace.com/dinopsarasmusic (http://www.myspace.com/dinopsarasmusic)

PSYCHOTIC MICRO
www.myspace.com/thepsychoticmicro (http://www.myspace.com/thepsychoticmicro)

PURA
www.myspace.com/purica (http://www.myspace.com/purica)

JOHAN
www.myspace.com/johan2312 (http://www.myspace.com/johan2312)


ECI & DARE
www.myspace.com/wonderlandresidents (http://www.myspace.com/wonderlandresidents)

SOUND KILLAH


МАКЕДОНСКИ ПСИХОДЕЛИИ Stage

YUDHISTHIRA Live
www.myspace.com/yudhisthira (http://www.myspace.com/)

PARAMATMA Live
www.myspace.com/paramatmastudios (http://www.myspace.com/paramatmastudios)

ALBIORIX
www.myspace.com/albiorixmusic (http://www.myspace.com/albiorixmusic)

MICROMOMENT
www.myspace.com/micromoments (http://www.myspace.com/micromoments)

HYPERACTIVE
www.myspace.com/hyperactivemk (http://www.myspace.com/hyperactivemk)

ZEBSTER - Cartoons
www.myspace.com/cartoonsproject (http://www.myspace.com/cartoonsproject)


И многу повееќе,JBL Sound System,
UV - Deco: SAVE THE RAVE - Serbia, LUNATICA TRIBE
VIDEO PROJECTIONSЛокација: Младински Културен Центар
Датум: 31.12.2009
Старт: 21:00

Предпродажба: 300 денари
Скопје - Југотон, Чув де Чув, Кафе Пабло,

http://img264.imageshack.us/img264/2973/makeawish2010wrcfront.jpg
http://img264.imageshack.us/img264/8354/makeawish2010wrcback.jpg

AlexTheGreat
01k_JanK, %15:%Jan
ајде да ја освежиме темава со два добри настани

[B]SUN PRODUCTION present:

Сабота 12 декември 2009
Старт 23:00 Часот

Клуб: SCREAM/F-PEOPLE (Стара железничка станица)

FILTERIA live - Suntrip Records Sweeden

Домашна подршка:

Еци и Даре
Бране - Sound Killah
Yushimitzy Project

Екстра звук
Ув Декорна барање на публиката журката беше преместена на друга локација и друг датум
еве инфо

SUN PRODUCTION PRESENT:FILTERIA, Live - Sun Trip Records SWEEDEN

KALA - Live
www.myspace.com/kalabooking

Residents Support:

Sun Production And Friends,


Date: 15.01.2010
Start: 23:00
Place: Club BeTwo


Предпродажба од 10 Јануари во Југотон и Кафе пабло - 300 Денари.

AlexTheGreat
01k_JanK, %16:%Jan
O.Z.O.R.A. FESTIVAL 2010 , AUG 3-9

LINE UP за OZORA 2010 година

лајн апот ќе се апдејтира со тек на време сепак до август има време но убава вест е што ќе настапуваат Atriohm од Македонија :)


O.Z.O.R.A. FESTIVAL 2010

Main Stage Live acts:

Andromeda (Dreamvision media ) – SWE

Ace Ventura (Iboga Records) – ISR

Antidote (Neurobiotic Records) – FR

Atriohm (Parvati Records) - MAC

Blue Planet Corporation (Flying Rhino Rec.) – FR

Burn in Noise (Alchemy Records) - BRA

California Sunshine (Ultiva Records) - ISR

Cosmo Circle (D-Djance Records) - PT

Dick Trevor (Nano Rec./Dragonfly/Flying Rhino) - UK

Dickster (Nano Records) - UK

Dark Side ( Winie – One Records) - H

Fearsome Engine (Nano Records) – UK

Green Nuns of Revolution (Flying Rhino ) – UK

Irgumburgum (Psybaba Records) – HUN

Krama (Spin Twist Records) - GR

Liquid Soul ( Iboga Records) – CH

Logic Bomb (Solstice Music) – SWE

Mr. Peculiar (Sonic Dragon Records) – AUS

Man With No Name ( Dragonfly/TIP Records) – UK

Orestis (Tantrumm/Mighty Quinn Rec.) - GR

Pleiadians (Harmonia Records) – IT

Penta (AuraQuake Records) - RUS

Prometheus (Twisted Records) – UK

Protoculture (Nano Records) - ZA

Psykovsky (Tantrumm Records) - RUS

S- Range (Parabola Music) - SWE

Solar Fields (Ultimae Records) – SWE

Sun Control Species (Zenon Records/Iboga Rec.) – AUS

Shpongle (Twisted Records) LIVE IN CONCERT – UK

Sensifeel (Spin Twist Records) - FR

Sensient (Zenon Records) - AUS

Transwave (3D Vision Records ) – FR

Tristan (Nano Records/Twisted) – UK

U-Recken (Dooflex Records) - ISR

Union Jack (Platipus Records) - UK

Vibrasphere (Digital Structures/Tribal Vision) – SWE

Wizzy Noise (Harmonia Records) - GR

Xenomorph (System Shock Rec.) - GER

Younger Brother (Twisted Records) LIVE IN CONCERT – UK
Main Stage Dj sets:

Alpha (Interzone.pa) – GER

Absolum (3d Vision) – FR

Christof (3D Vision ) - FR

Dimitri (T.I.P. World) - UK

Driss (Hadra Network) – FR

Doc (Harmonia Records) – GRE

Dick Trevor (Nano Records) – UK

Edoardo (Neurobiotic Records) – IT

Etnica dj set (EtnicaNet) – IT

Giuseppe (Parvati Records) – IT

Gorgo (Human Touch) – HUN

Jirzij (Irgum Burgum/Psybaba Records) – HUN

Kristian (Transient Records) – UK

Kraak (SpiralExit) – HUN

Laughing Buddha dj set ( Nano Records) – UK

L’Elf (Turbo Trance Records) – FR

Lucas (T.I.P. Records) – UK

Oleg (Deepsmile/Human Touch) – HUN

Peter Didjital (Digital Structures) – SWE

Ragen (Nano Records ) - UK

Sensifeel dj set (Spin Twist Records) - FR

Shane Gobi (Alchemy Records) – UK

Slater (Tribal Vision Records) - CZ

Swarup (Universo Parallelo ) - BR

SubConciousmind (SCM ) - CH

Tsubi (Human Touch) – HUN


Chill Stage Live acts:

Aes Dana (Ultimae Records) - FR

Asura (Ultimae Records) – FR

Blue Planet Corporation (Flying Rhino Rec.) – FR

Cell (Ultimae Records) - FR

Carbon Based Lifeforms ( Ultimae Records) – SWE

H.U.V.A. Network (Ultimae Records) – FR/SWE

ChillinBerlin (Mindwaves music) – GER

Soul Surfer (Millennium Records) – SWE

Solar Fields (Ultimae Records) – SWE

Tripswitch (Interchill Records) - UK

Vibrasphere (Digital Structures/Tribal Vision) – SWE

Ancient Core (Cosmic Plazma) - RO

More to be announced !!!


Chill Stage Dj sets:

Ott (Twisted Records)- UK

Nanda (Chillosophy Music) –C/SWE

Dave Arc-i (Brighton ) – UK

Iaindub (Something groovy) – UK

AddSimeon (Something groovy) – UK

еве што се случуваше лани

OZORA Festival 2009 (Official Video) (http://vimeo.com/8458060)OZORA 2009 - Mainstage Impressions (http://www.youtube.com/watch?v=942ksKHtJmI)

повеќе видеа од јутјуб (http://www.youtube.com/results?search_query=ozora+2009&search_type=&aq=f)

AlexTheGreat
01k_JanK, %16:%Jan
а кај нас во овој период да не заборавиме на овие настани :)

на барање на публиката журката беше преместена на друга локација и друг датум
еве инфо

SUN PRODUCTION PRESENT:FILTERIA, Live - Sun Trip Records SWEEDEN

KALA - Live
www.myspace.com/kalabooking

Residents Support:

Sun Production And Friends,


Date: 15.01.2010
Start: 23:00
Place: Club BeTwo


Предпродажба од 10 Јануари во Југотон и Кафе пабло - 300 Денари.

Astral Projection

2/20/2010 @ Skopje Fair Digital Dance Party !!!

AlexTheGreat
01k_JanK, %19:%Jan
SUN PRODUCTION present:


ETNICA Live (Etnica Net Records) Ibiza
http://www.myspace.com/etnicaband

PLEIADIANS Live (Etnica Net Records) Ibiza
http://www.myspace.com/pleiadians

Maurizio Begotti Dj Set

Max Lanfranconi Dj Set

Датум: Сабота, 13.02.2010

http://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gif

AlexTheGreat
01k_JanK, %00:%Jan
SUN PRODUCTION present:


ETNICA Live (Etnica Net Records) Ibiza
http://www.myspace.com/etnicaband

PLEIADIANS Live (Etnica Net Records) Ibiza
http://www.myspace.com/pleiadians

Maurizio Begotti Dj Set

Max Lanfranconi Dj Set

Датум: Сабота, 13.02.2010

http://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gifhttp://forum.kajgana.com/images/emot/vozbud.gif

Residents Support:

Sun Production And Friends,

ECI & DARE - www.myspace.com/wonderlandresidents

SoundKillah


Date: 13.02.2010
Start: 23:00
End: 05:00
Place: Club Colosseum


Предпродажба од 01.02.2010 во Југотон , Чув Де Чув и Кафе пабло - 300 Денари


STAY CONNECTED FESTIVAL vol.3
PART.2.


DARREN EMERSON

Club Colosseum

dreamer.86
02k_FebK, %00:%Feb
Добра трака од хрватскиот Гоа транс диџеј Liquid Flow

Microspace

http://www.youtube.com/watch?v=zz0nJMb61Nw

AlexTheGreat
02k_FebK, %18:%Feb
ајде да видиме што ни следува овој период :)

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs511.snc3/26842_320508614073_618289073_3403071_171881_n.jpg
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs491.ash1/26842_320510029073_618289073_3403078_6030737_n.jpg


next

Wonderland Residents presents

BRAINCELL Live - Sabota 20.03.2010 >>> Повеќе инфо наскоро :)

next


Urban Dance festival Part 2

Lokacija : Skopski Saem

Datum : 17.04.2010

Hip Hop programa od 21:00 do 01:30:

Marchelo and Phat Crew (Srbija)
Resident DJ Support : Davor aka One

Trance Programa od 01:30 do 05:30 :

Ananda Shake LIVE (Israel)
Resident DJ Support: Digital Dance crew

AlexTheGreat
03k_MarK, %19:%Mar
SUN PRODUCTION present:

Сабота, 20 Март 2010
Club HAVANA - Skopje
(дом на градежници наспроти гимназија Јосип Броз)BRAINCELL Live - Glowing Flame Records / CH
www.myspace.com/braincellstudio

Домашна поддршка:

SUN PRODUCTION & Psychedelic Frequency

UV Deco - LUNATICA TRIBEhttp://img83.imageshack.us/img83/9803/braincell.jpg

AlexTheGreat
04k_AprK, %17:%Apr
SUN PRODUCTION Present:

THE BEGINNING


Line Up:
OGI - YUDHISTHIRA - Glowing Flame
ECI & DARE - WONDERLAND RESIDENTS
PSYMODE
SOUNDKILLAH

Deco By DARK FOREST

Сабота 10 Април 2010
Клуб SCREAM/F-People - Стара Железничка станица
Старт: 23:30
ВЛЕЗНИЦА: 150 денари

AlexTheGreat
04k_AprK, %17:%Apr
SUN PRODUCTION present:TRISTAN Live - Nano Records/Twisted Records UK


Домашна поддршка:

Eci & Dare,

SoundKillahСабота 8 Мај 2010
Клуб КОЛОСЕУМ
Почеток 23:30

Предпродажба Југотон, Кафе Пабло - 250 денари

AlexTheGreat
04k_AprK, %17:%Apr
Urban Dance Proudly presents : Zelen Podium Part II

20-21-22 Maj : 3 dneven festival so najdobroto od Trance, House & Techno i Hip hop

25 najdobri Makedonski Dj-i na eden stage


пс
повеќе инфо за овие два настани во мај наскоро

AlexTheGreat
06k_JunK, %20:%Jun
Ај то што зелениот подиум го ебаа во кафе дел скопје туку и raja ram го откажаа и се на се не е убо
ама ај алармот се ближи
http://alarm.com.mk/dance_stage.html

утре Above & Beyond во Summer Club Colosseuma и еве нешто од мене

Man With No Name - Vavoom [Ananda Shake Remix] (http://www.youtube.com/watch?v=6_1LL3V7PGg)
Tristan - Lost and Profound (http://www.youtube.com/watch?v=Bppn8ZnnHrg)
Quantum Feat. Keren - The Race (http://www.youtube.com/watch?v=Jy_h-id-6gw)
Toxic And Abomination - Unfinished Business (http://www.youtube.com/watch?v=tUSGh0GvOKk)
CPU - Waveform (http://www.youtube.com/watch?v=s1vwAsHxkPs)

AlexTheGreat
09k_SepK, %13:%Sep
Talamasca The Great !!!
најдобра транс журка направена на ова тло!!!